AKTUALNOŚCI

15.01.2017
Rozpoczęcie sezonu 2017- Werfenweng
zródlo: husky2go
Podczas gdy nasi skoczkowie startowali w Pucharze Świata w skokach narciarskich w austriackim Bischofshofen, po przeciwnej stronie doliny tylko nieco wyżej rozgrywały się międzynarodowe zawody psich zaprzęgów. Na starcie stawili się zawodnicy z Niemiec, Austrii, Holandii i Polski.
 
Weferweng przywitał musherów siarczystym mrozem  -30*C. Mikołaj startował  po raz pierwszy na nowych saniach Rotter Carbon Pro, które otrzymał od sponsora - austriackiej firmy RSS. Sanie karbonowe, lekkie, okazały się wymarzone na zawody sprinterskie. 
Był to też debiut startowy na śniegu trzech młodych półtorarocznych psów Mikołaja. Po raz pierwszy miały możliwość kontaktu na trasie z innymi zaprzęgami: mijania, wyprzedzania. Egzamin zdały z wynikiem bardzo dobrym. Biegły w teamie razem z trzema doświadczonymi psami w klasie 6 dogs1 (czyli 6 siberian husky).
Mikołaj starował w dwóch klasach: 6 dogs 1 i 4 dogs 1.
Po pierwszym dniu zawodów w obu klasach zajmował trzecią pozycję.
W drugim dniu zawodników powitały obfite opady śniegu. W nocy przybyło 0,5 metra białego puchu. Organizatorzy jednak zdali egzamin i trasa była przygotowana profesjonalnie.
Mikołaj w klasie 6dogs1 zajął trzecie miejsce ze stratą 6 sekund do pierwszego, natomiast w klasie 4dogs1 poprawił czas i ostatecznie zajął drugą pozycję, zdobywając srebrny medal.
 

© Copyright wirtualnywydawca.pl


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (0)
 
 
       
Linkor KEbeth Studio