AKTUALNOŚCI

07.01.2016
Pian Cansiglio - pierwsze zawody w sezonie
zródlo: husky2go

Zima w tym sezonie przyszła późno. Na szczęście sypnęło śniegiem, nie tylko w Polsce ale też w Alpach i Dolomitach. Reprezentacja Polski, Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów mogła więc wziąć udział w pierwszych zawodach zaliczanych do Pucharu Europy WSA, które odbyły się we włoskich Dolomitach w Pian Cansiglio.

Myśleniczanin Mikołaj Włodarczyk starował w dwóch kategoriach: 4dogs1 (cztery husky) i 2dogs1 (2 husky). W kategorii 4 husky zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, wyprzedzając Markusa Rechnera z Niemiec oraz włoskiego zawodnika Andree Bordiga.

W kategorii 2 husky, Mikołaj zajął drugie miejsce za niemiecką zawodniczką, Mistrzynią Świata 2015 w tej kategorii - Ann Kathrin Schmitt, zdobywając srebro. Oprócz Mikołaja w zawodach startowali także Polacy: Zbyszek Kunert - złoto w 6dogs-1 (6 husky), Waldemar Stawowczyk - złoto w 2dogs-2 (2 psy grenlandzkie), Michał Markiel - 5 miejsce w 4dogs-1 (4 husky).