AKTUALNOŚCI

26.01.2015
Brąz na zawodach w St Ulrich
zródlo: husky2go

W dniach 23-25 stycznia w austriackim St. Ulrich am Pilersee, odbyły się trzydniowe zawody psich zaprzęgów w sprincie. Mikołaj Włodarczyk startował w dwóch klasach w 6 husky (B1) i czterech husky (C1).

W pierwszym dniu zawodów Mikołaj miał przygodę na trasie podczas biegu w klasie C1. Po przejechaniu kilku kilometrów, zobaczył leżącą obok trasy, nieprzytomną zawodniczkę Austrii, która startowała przed nim.  Mikołaj zatrzymał się przy koleżance i wezwał pomoc telefonicznie.  Przyjechali ratownicy i zawodniczka została zabrana do szpitala.
Mikołaj znów zaczął kontynuować wyścig, choć zdawał sobie sprawę, że w klasie C1 już nic nie wywalczy. W wyścigach sprinterskich o wyniku decydują sekundy, więc tak długiej przerwy w biegu nie da się nadrobić.

W klasie 6 husky, Mikołaj był po pierwszym dniu trzeci z 8 sekundową stratą do drugiego miejsca (Andi Birkel)i 18 sekundową stratą do pierwszego (Stepan Krkoska). W drugim dniu zawodów miał drugi czas - nadrobił 3 sekundy do drugiego miejsca, Krkoska nadal pierwszy. W trzecim dniu Birkel i Mikołaj mieli jednakowy czas. Wyścig zakończył Mikołaj na trzeciej pozycji, drugi Niemiec Andi Birkel a pierwsze miejsce Czech Stepan Krkoska.

Mikołaj bardzo ucieszył się z wyniku. Psy biegły bardzo dobrze. Teraz tylko potrzeba im treningów na śniegu, na dobrze przygotowanych trasach aby nabrały prędkości.
Być może uda mu się w najbliższym czasie pojechać na obóz treningowy do Tri Studne w Czechach lub do Austrii.

 

Starty Mikołaja w sezonie wspiera UMiG Myślenice.
 
W uzyskaniu wyników Mikołajowi pomógł sprzęt:
sanie - Rotter Spyder Sport
szorki dla psów i liny - Rowerland
smary do ślizgów - Holmenkol
Psy są żywione karmą Royal Canin High Energy 4300/4800
oraz URZĄD MIASTA I GMINY MYŚLENICE
 

© Copyright wirtualnywydawca.pl


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (2)
12.01.2015
Mikołaj drugi na zawodach psich zaprzęgów w austriackim Werfenweng
22.03.2014
Srebrny medal na zakończenie sezonu 
 
       
Linkor KEbeth Studio