AKTUALNOŚCI

10.02.2014
Brązowy medal na zawodach Pucharu Europy WSA w Lenk (SUI)
zródlo: husky2go
autor: JW

W dniach 8-9 lutego 2014, w Lenk w Szwajcarii odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody zaliczane do Pucharu Europy WSA. Żadne z poprzednich zawodów tegorocznej edycji Pucharu nie odbyły się z powodu braku śniegu. Mikołaj przyjechał do Lenk prosto z treningu w Biłgorajskich lasach (przy okazji wielkie podziękowania dla Jacka Kruczonia za gościnę i pomoc w treningach). Psy podobnie jak ludzie odczuwały znużenie po kilkunastogodzinnej podróży.

Mikołaj zdecydował się startować w klasach C1 i D1. Po pierwszym dniu zawodów Mikołaj objął prowadzenie w klasie C1 (Indiana, Cegina, Izi, Lady) oraz zajął drugie miejsce w klasie D1 (Daisy i Sissi).
W drugim dniu zawodów słońce grzało jak w lecie. Temperatura powietrza przekraczała w słońcu 20 stopni powyżej zera. W C1 psy biegły szybciej niż pierwszego dnia ale tym razem zawiódł sprzęt. Trudno było dobrać odpowiednie smary do płóz i sanki nie jechały tak jak powinny. Mikołaj stracił prowadzenie, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Ze względu na wysoką temperaturę Mikołaj zrezygnował ze startu w D1. Daisy i Sissi to dwa młode psy - ich pierwszy sezon. Nie chciał aby miały złe skojarzenia z zawodami.  Po zawodach, organizatorzy zezwolili Mikołajowi na zrobienie treningu z pozostałymi psami. Był to ostatni trening przed Mistrzostwami Świata w Kandersteg.
 
Starty Mikołaja w sezonie wspiera UMiG Myślenice.
 
W uzyskaniu wyników Mikołajowi pomógł sprzęt:
sanie - Rotter Spyder Sport
szorki dla psów i liny - Rowerland
smary do ślizgów - Holmenkol
Psy są żywione karmą Royal Canin High Energy 4300/4800
oraz URZĄD MIASTA I GMINY MYŚLENICE
 

© Copyright wirtualnywydawca.pl


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (1)
17.02.2014
Brązowy i złoty medal dla Mikołaja podczas Mistrzostw Świata WSA w Szwajcarii 
 
       
Linkor KEbeth Studio