17.02.2014
Brązowy i złoty medal dla Mikołaja podczas Mistrzostw Świata WSA w Szwajcarii
zródlo: husky2go
autor: JW
W dniach 14-16 lutego 2014, w Szwajcarskim Kandersteg odbyły się Mistrzostwa Świata WSA Psich Zaprzęgów. Na starcie stanęło ponad 250 teamów. Wśród nich Mikołaj Włodarczyk.  Trasy przygotowane były bardzo dobrze, niestety organizatorzy nie mieli  wpływu na warunki pogodowe. A te, tak jak cała tegoroczna zima nie napawały optymizmem.

Podczas każdego dnia zawodów były inne warunki pogodowe na trasie. W pierwszym dniu mistrzostw była pochmurna pogoda z plusowymi temperaturami i dużą wilgotnością powietrza. W drugim dniu zawodów cały dzień świeciło słońce a temperatura powietrza osiągała w słońcu 20 stopni na plusie. W niedzielę od rana intensywne opady śniegu z lekko plusową temperaturą. Mikołaj wystartował w klasie C1 i D1 oraz w klasyfikacji drużynowej. Po pierwszym dniu w klasie C1 był szósty a w D1 ósmy. Jednak wiedział, gdzie stracił cenne sekundy i gdzie może je odrobić w następnych dniach. Po drugim przejeździe przesunął się w C1 na piątą pozycję, a w D1 na czwarte miejsce. W ostatnim dniu zawodów utrzymał piątą pozycję w C1 na 42 startujących zawodników w tej kategorii. Natomiast w D1  psy pobiegły bezbłędnie, Mikołaj dał z siebie wszystko i zdobył brązowy medal oraz tytuł II Vice Mistrza Świata.
W klasyfikacji drużynowej złoto dla Polski wywalczyli obok Mikołaja Włodarczyka - Mateusz Surówka i Waldemar Stawowczyk.

Starty Mikołaja w sezonie wspiera UMiG Myślenice.